To był naprawdę Festiwal Integracyjny!

14 czerwca nadszedł czas na podsumowanie całorocznych działań uczenia się akceptacji odmienności, różnorodności i przeciwdziałania uprzedzeniom i dyskryminacji. Był to radosny czas dzielenia się talentami, tańców, zabawy i rozmów z rówieśnikami z innych szkół. Działo się dużo i ciekawie. Były występy podczas Przeglądu Twórczości, debata oksfordzka „20 lat Polski w UE i co dalej? Wspólność i różnorodność wartości w społeczeństwach europejskich” oraz warsztaty plastyczne „InterART-każdy z nas jest równy” o temacie przewodnim „Podróże Polski przez 20 lat w UE”. Uczestników połączył wspólny taniec, zabawy i chęć łamania barier. Podsumowano także wyniki konkursów w ramach "Zero dla dyskryminacji". Zapraszamy do fotorelacji.

Czytaj więcej!

II Festiwal Integracyjny "Łączy nas różnorodność"

14.06.2024r. zapraszamy uczniów bydgoskich szkół do wzięcia udziału w II Festiwalu Integracyjnym "Łączy nas różnorodność", który odbędzie się na terenie Zespołu Szkół nr 32 przy ul. Kruczej 5a w Bydgoszczy. To szereg akcji związanych z tematyką rozwijania świadomości różnorodności, szacunku, otwartości, tolerancji czy empatii. Przesłaniem tego wydarzenia jest integracja uczniów różnych szkół, poziomów edukacyjnych, zdrowych, z niepełnosprawnościami, różnego pochodzenia, wyznania czy koloru skóry poprzez zabawę, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy i współdziałania. Podsumujemy tegoroczne działania i wydarzenia.

Czytaj więcej!

Relacja z "IV Spotkania z kulturą... Kultura romska"

17.04. 2024r. w Zespole Szkół nr 16 odbyło się ostatnie w tym roku Spotkanie z kulturą. Tym razem poznawaliśmy kulturę romską. Podczas wydarzenia odbyło się także rozdanie nagród dla laureatów konkursów plastycznego i recytatorskiego. Zobaczcie co tam się działo...

Czytaj więcej!

ZERO dla dyskryminacji! Rozstrzygnięcie konkursów

W przeciwdziałanie dyskryminacji, budowanie wzajemnego szacunku, akceptacji i tolerancji włączyło się duże grono dzieci i młodzieży bydgoskich przedszkoli i szkół. Swoimi pięknymi pracami plastycznymi, pomysłowymi zdjęciami czy interesującymi pracami literackimi pokazali, ze chcemy wspólnymi siłami dążyć do świadomości społecznej, w której zakorzeniona zostanie myśl, że każdy z nas jest je równy, niezależnie od tego skąd pochodzi, jaki ma kolor skóry, jakiego wyznania, jakie ma poglądy, czy jest wysoki, niski, chudy, blondyn czy bez włosów, niesłyszący, niewidzący, o kulach, na wózku czy walczący z chorobą psychiczną. To nie powinno mieć wpływu na naszą postawę wobec drugiego człowieka! Jak to pięknie napisała jedna z naszych laureatek "Wszyscy jesteśmy LUDŹMI".

Czytaj więcej!

IV Spotkanie z kulturą... Kultura romska

To już kolejne "Spotkanie kulturą...". Tym razem chcielibyśmy przybliżyć tradycje, zwyczaje, język Romów. To wielu z nas tajemnicze środowisko. A jak wiadomo, co jest nam nieznane, może generować uprzedzenie prowadzące do wykluczenia i dyskryminacji. Chcielibyśmy zatem, by wśród uczniów, rodziców oraz nauczycieli wzrosła świadomość, że Romowie to ludzie, którzy podobnie jak inni widzą i przeżywają świat, ale równocześnie pielęgnują własną kulturę.

Czytaj więcej!