IV Festiwal Integracyjny "Łączy nas różnorodność- Konstelacja Wrażliwości"

IV Festiwal Integracyjny „Łączy nas różnorodność – Konstelacja Wrażliwości”

 

Nasza "Konstelacja Wrażliwości” to przestrzeń, w której każdy uczeń – niezależnie od stopnia sprawności, talentów czy potrzeb – poczuje się jak u siebie. Gorąco zapraszamy uczniów ze szkół ogólnodostępnych, integracyjnych oraz specjalnych. Tworzymy jedno, wspólne uniwersum zabawy! 

Czekamy na uczniów pełnosprawnych, z niepełnosprawnościami oraz wszystkich, którzy chcą spędzić dzień w atmosferze akceptacji i radości. Wszystkie atrakcje – od kosmicznego quizu po grę terenową i warsztaty artystyczne – zostały zaprojektowane tak, aby każdy uczestnik mógł wziąć w nich aktywny udział. Liczy się współpraca zespołowa, a nie rywalizacja!

  • Kiedy: 12 czerwca 2026 r., od godz. 9:30 do ok.12:30

  • Gdzie: Teren Zespołu Szkół nr 32 przy ul. Kruczej 5a

W kosmicznym programie m.in.:

  • Logiczny quiz zespołowy „Kody Nie z Tego Świata”

  • Gra terenowa „Ścieżka planetarna – w poszukiwaniu skarbu”

  • Warsztaty „Kosmiczne Impresje Artystyczne”- liczba miejsc ograniczona, wymagane zgłoszenie [ZGŁOSZENIE]

  • „Kapsuła Czułości”
  • Plenerowy Escape Room w Parku Tolerancji (na który zaprasza koordynator SOiT, p. Przemysław Nowakowski)

  • Ceremonia Laureatów akcji „Razem Raźniej” i SOiT

Scena pełna GWIAZD:

  • Lip Sync Show: „Gwiazdy na niebie – Gwiazdy na scenie” – widowiskowe pokazy artystyczne, w których dzieci i młodzież wcielają się w słynnych piosenkarzy i naśladują śpiew do podkładów muzycznych (ruch ust / playback). Zgłaszający proszeni o dostarczenie z wyprzedzeniem podkładu muzycznego. [ZGŁOSZENIE]

  • „Space Dance, czyli kosmiczny taniec planet”

  • Występy laureatów konkursu SOiT „Teatr w Parku”

Stwórzmy razem niezapomnianą Konstelację Wrażliwości! Do zobaczenia!