To był naprawdę Festiwal Integracyjny!
14. czerwca Zespołu Szkół nr 32 gościł licznie przybyłych gości z róznych bydgoskich szkół i.. nie tylko. Udział wzięli uczniowie wraz z opiekunami: Szkoły Podstawowej nr 28 im. Polskich Noblistów. Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnej, Szkoły Podstawowej nr 30 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Zespołu Szkół nr 30 Specjalnych, Zespołu Szkół nr 16, Szkoły Podstawowej nr 47 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Bronisława Malinowskiego, Szkoły Podstawowej nr 12, Zespołu Szkół nr 32 oraz zaproszeni wychowawnkowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu. Uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w Przeglądzie Twórczości, podczas którego dzieci i młodzież prezentowała swoje talenty wokalne, taneczne, sportowe, teatralne, recytatorskie, a także w zakresie rękodzieła. W miedzyczasie dwuosobowe zespoły uczestniczyły w debacie oksfordzkiej nt. „20 lat Polski w UE i co dalej? Wspólność i różnorodność wartości w społeczeństwach europejskich” poprowadzonej przez nauczycieli języka polskiego p Anitę Kotowską i p. Sławomira Sobolewskiego oraz w warsztatach plastycznych „InterART-każdy z nas jest równy” pod okiem p. Anny Wójtowicz, podczas których powstały piękne prace na płótnie „Podróże Polski przez 20 lat w UE”.
Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia teatralnego "Tolerancja w Akademii Pana Kleksa", podsumowującego stwierdzeniem: " Nauczmy się tolerancji. W szkole spotykamy przecież różnych uczniów: i kujonów, i leniów, i takich, co ładnie śpiewają i takich, co śpiewać nie umieją."
Nic tak nie integruje jak taniec! Tu mogliśmy liczyć na energię p. Tomasza Jabłońskiego,nauczyciela wf i instruktora tańca, który poprowadził przerywniki w występach i spowodował, że zatarły się wszelkie granice i różnice między uczestnikami Festiwalu. Pod jego okiem swoje talenty pokazały także przedszkolaki. Z każdym tańcem włączała się coraz większa grupa osób. I to nie tylko dzieci i młodziezy, a także ich opiekunowie!
Podczas tego wydarzenia rozdano nagrody dla laureatów konkursów zorganizowanych w ramach akcji "ZERO dla dyskryminacji". Można było także zobaczyć prace plastyczne i literackie wyróżnione podczas organizowanych w tym roku szkolnym wydarzeń w ramach "Spotkania z kulturą...".
Pogoda nam dopisywała, dobre humory również, tak więc zdecydowanie można podsumować to wydarzenie jako "Łączy nas różnorodność!". Do zobaczenia znów za rok!
FOTORELACJA NA KOLEJNEJ STRONIE