„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – podsumowanie spotkania z 25.10.2019 r.

Opublikowano: 2019-10-29 11:50, Numer artykułu: 17011 , Autor: D.Wierski

Pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zatytułowane zostały „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły - czyli jak się ze sobą skutecznie komunikować”. Spotkanie odbyło się 25 października 2019 r. w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży.

 

Warsztaty mają na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Spotkanie poprowadziła psycholog Magdalena Klinowska – pracownik Pałacu Młodzieży oraz Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadzi konsultacje oraz terapie indywidualne i terapię grupową dla młodzieży. Na spotkaniu poruszona została tematyka związaną z komunikacją werbalną i niewerbalną. Uczestnicy dowiedzieli się, co sprawia, że nasze komunikaty są słyszane i czy mamy wpływ na to, jak są one odbierane. Poznali również metody i techniki, które pomogą im usprawnić wzajemne porozumiewanie się - co jest istotnym elementem życia rodzinnego. Podczas burzliwej dyskusji rodzice wymienili się doświadczeniami i wzbogacili swoje kompetencje wychowawcze, a dzięki ćwiczeniom warsztatowym uzmysłowili sobie, że to właśnie dzięki komunikacji możemy budować relacje z innymi ludźmi.

 

Warsztaty „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły - czyli jak się ze sobą skutecznie komunikować” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.