„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – podsumowanie spotkania z 07.12.2018

Opublikowano: 2018-12-10 10:09, Numer artykułu: 8236 , Autor: D.Wierski

Drugie w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie”, zatytułowane : „Podobno niedaleko pada jabłko od jabłoni, a co, jeśli tego nie chcemy? Słów kilka o tym, co robić, by nie powielać błędów naszych rodziców” odbyły się 7 grudnia 2018 r. w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy.

 

Spotkanie miało na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Warsztaty poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska - pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Za pomocą anegdot, przykładów oraz pokazowych dialogów psycholog zademonstrowała, jak „nasiąkamy” pewnymi zachowaniami, które przekazali nam nasi rodzice, jakie popełniamy błędy i jak można sobie z tym poradzić.

 

Ogromne zainteresowanie wywołały ćwiczenia praktyczne dotyczące odrzucenia złych nawyków. Rodzice usłyszeli, że nie są "skazani" na odtwarzanie międzypokoleniowych przekazów oraz dowiedzieli się, w jaki sposób mogą radzić sobie z różnymi sytuacjami rodzinnymi, a także jak nie wykorzystywać zapamiętanych złych zachowań naszych rodziców i jak zastosować w wychowywaniu dzieci język miłości. 

 

Warsztaty pn. Podobno niedaleko pada jabłko od jabłoni, a co jeśli tego nie chcemy? Słów kilka o tym, co robić, by nie powielać błędów naszych rodziców” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Tekst: Monika Grzybowska

Zdjęcia: Szymon Makowski