"Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie" cz. 4 – podsumowanie

Opublikowano: 2015-06-23 10:01, Numer artykułu: 1240 , Autor: D.Wierski

Kolejne, czwarte z kolei warsztaty dla rodziców z cyklu "Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie", zatytułowane "Emocje kochane czy niekochane", odbyły się 20 czerwca 2015 r. w sali konferencyjnej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

 

Spotkanie miało na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Warsztaty poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska - pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Opowiedziała ona o tym, jak radzić sobie z trudnymi emocjami w stosunku do dziecka. Wielkie emocje wzbudziła dyskusja o sytuacjach, gdy rodzicom w kontaktach z dzieckiem brakuje sił, cierpliwości, rozwagi.

 

Dzięki ćwiczeniom warsztatowym uczestnicy uzyskali informacje o następujących zagadnieniach: Czy rodzic ma prawo złościć się na dziecko? Jak powinien, a jak nie powinien rozładowywać swoje frustracje? Jak stać się przewodnikiem w wielobarwnym świecie emocji swojego dziecka? Jak stosuje się techniki relaksacji?

 

Na zakończenie rodzice podkreślili ogromną wartość programu "Zdolni znad Brdy" oraz zaproponowali kontynuowanie organizacji warsztatów od nowego roku szkolnego, ponieważ są one ich zdaniem niezwykle pomocne w wychowaniu i rozwoju dzieci.

 

Warsztaty "Emocje kochane czy niekochane" z cyklu "Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie" zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego "Zdolni znad Brdy" oraz były współfinansowane przez Bydgoski Grant Oświatowy pn. "Laboratorium Zdolności".

 

Tekst: Monika Grzybowska