Wakacyjny obóz naukowy 2025 – dzień 2

Opublikowano: 2025-08-25 10:31, Numer artykułu: 101037 , Autor: D.Wierski

Drugi dzień obozu naukowego przebiegał zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, obejmującym zajęcia dydaktyczne i rekreacyjne.

W godzinach porannych uczestnicy wzięli udział w warsztatach w ramach modułu tematycznego: przygotowanie do Olimpiady Biologicznej. Ich celem było pogłębienie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu biologii. Pierwsza grupa poznała podstawy ekologii, druga grupa wykonywała preparaty mikroskopowe według instrukcji z pracowni botanicznych etapu centralnego Olimpiady Biologicznej. Uczestnicy pracujący w języku angielskim przygotowali wstęp do wystąpień w stylu TED.

Po części warsztatowej odbył się spacer terenowy o charakterze poznawczym. Uczestnicy zapoznali się z walorami przyrodniczymi Okonin Nadjeziornych i okolicy, obserwowali faunę i florę, a także zwrócili uwagę na kulturowe aspekty wsi borowiackiej. Szczególne zainteresowanie wzbudziły dekoracje związane z obchodami dożynek, będące przykładem tradycyjnych form ekspresji kulturowej regionu.

Po południu odbyły się aktywności integracyjne. Uczestnicy wzięli udział w rozgrywkach baseballowych, inspirowanych kulturą amerykańską. Dzień zakończyły atrakcje o charakterze rozrywkowym i towarzyskim, mecze bilardowe i kręglarskie, budujące więzi grupowe i rozwijające kompetencje społeczne.

Warsztaty z zakresu nauk biologicznych prowadzą prof. Krystian Obolewski i mgr inż. Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska, z nauk matematycznych mgr Dorota Dulińska, konwersacje z języka angielskiego prowadzi mgr Łukasz Kiersznicki. Kierownikiem obozu jest mgr Małgorzata Maćkowiak.