„Poradnia Rozwoju Zdolności” - zapowiedź spotkania 20.03.2024

Opublikowano: 2024-02-08 09:21, Numer artykułu: 78597 , Autor: D.Wierski

Zapraszamy na warsztaty wsparcia psychologicznego dla zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych (klasy I-III) i szkół podstawowych (klasy VII i VIII).

 

Spotkanie zatytułowane „Trening twórczości” odbędzie się 20 marca 2024 r. (środa) W godz. 10:00-12.00 w sali 115 bydgoskiego Pałacu Młodzieży. Warsztaty mają na celu rozwijanie i pobudzanie specyficznych zdolności poznawczych, zwłaszcza: zdolności do abstrahowania, tworzenia skojarzeń, myślenia metaforycznego, a także transformacji, elastyczności i giętkości myślenia. Do osiągnięcia tego celu wykorzystywane będą specjalnie przygotowane zadania i techniki. Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzą je psycholodzy: Grażyna Ledzińska i Magdalena Pielach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy.

 

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednej szkoły można zapisać maksymalnie 5-8 najzdolniejszych uczniów. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Brak wolnych miejsc.