"Poradnia Rozwoju Zdolności" - podsumowanie spotkania 2.02.2024

Opublikowano: 2024-02-02 12:16, Numer artykułu: 78326 , Autor: D.Wierski

2 lutego 2024 roku w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży odbyły się warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”. Spotkanie, zatytułowane „Trening twórczości”, skierowane było do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Bydgoszczy.

W warsztatach wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych numer 9, 41 i 66. Spotkanie poprowadziły panie pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy: Edyta Szott i Katarzyna Tłok. Celem warsztatu było rozwijanie potencjału uczniów i zdolności przystosowawczych oraz przygotowanie ich do tworzenia rzeczy nowych i wartościowych. W trakcie spotkania przeprowadzone zostały ćwiczenia stymulujące zdolności giętkości, płynności i oryginalność myślenia. W zamierzeniu pomogą one uczniom w sposób twórczy i nowatorski podchodzić do różnorodnych problemów oraz dawać sobie radę z ciągłymi zmianami stosunkowo niewielkim nakładem energii psychicznej i fizycznej.

Warsztaty „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Koordynacja: Małgorzata Maćkowiak.
Zdjęcia: Sandra Wróblewska.