„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – zapowiedź spotkania 9.03.2024

Opublikowano: 2024-02-08 09:16, Numer artykułu: 78596 , Autor: D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty skierowane do rodziców uczniów zdolnych z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” pn.: „Wpływ technologii cyfrowej na zdrowie psychiczne, rozwój emocjonalny i interakcje społeczne”.

 

Spotkanie odbędzie się  9 marca 2024 r. (sobota) o godz. 10:00-11:30 w sali konferencyjnej Pałacu Młodzieży (s. 115).

 

Celem warsztatów jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności, które pomogą zrozumieć oraz skutecznie radzić sobie z wpływem nowoczesnych technologii na życie psychiczne i emocjonalne dzieci i młodzieży. Poprzez omówienie zagadnień związanych z korzystaniem z urządzeń elektronicznych, mediów społecznościowych oraz gier komputerowych, warsztaty mają rozwinąć świadomość rodziców na temat potencjalnych wyzwań i korzyści związanych z tymi technologiami. Poprzez dzielenie praktycznych strategii, rozmowy i wspólną refleksję, uczestnicy zyskają narzędzia do budowania pozytywnej relacji z dziećmi w kontekście korzystania z nowoczesnych środków komunikacji. Wsparcie psychologiczne obejmie także aspekty rozwijania umiejętności komunikacyjnych, budowania zaufania oraz świadomego kierowania rozwojem emocjonalnym dzieci w erze cyfrowej.

 

Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je pani psycholog Greta Haraś, która na co dzień pracuje w Pałacu Młodzieży oraz w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego, gdzie zajmuje się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży, prowadzi Treningi Umiejętności Społecznych, wspiera seniorów prowadząc zajęcia psychoedukacyjne.

 

W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych:

- imię i nazwisko rodzica/opiekuna,

- nazwa placówki, do której uczęszcza zdolny uczeń,

- e-mail.

 

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia prosimy kierować do 6 marca 2024 r. do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Małgorzaty Maćkowiak, e-mail: malgorzata.mackowiak@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 321 00 81 wew. 310.