„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – podsumowanie spotkania 11.03.2023

Opublikowano: 2023-03-14 09:39, Numer artykułu: 65512 , Autor: D.Wierski

Warsztaty dla rodziców zatytułowane zostały „Dobrostan psychiczny - jak mądrze wspierać dziecko w procesie wychowawczym. Presja i perfekcjonizm - jak uchronić moje dziecko". Spotkanie odbyło się 11 marca 2023 r. w bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Celem warsztatów było wsparcie psychologiczne rodziców w procesie wychowawczym. Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia: potrzeb dziecka i rodzica będącego pod presją, stawiania granic, rywalizacji rodzicielskiej, czynników wywołujących presję u dziecka, wzmacniania poczucia własnej wartości. Podczas warsztatu zostały przeprowadzone ćwiczenia wyróżniające potrzeby dziecka i dorosłego. Wskazano konieczność oddzielenia potrzeb rodzica od potrzeb dziecka oraz kwestię rozwojową punktu widzenia dziecka. Omówiono również zagadnienie dotyczące mózgu nastolatka.

Spotkanie poprowadziła psycholog Greta Haraś, która na co dzień pracuje w Pałacu Młodzieży oraz w Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie zajmuje się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży, prowadzi Treningi Umiejętności Społecznych, a w wolnych chwilach wspiera zajęciami psychoedukacyjnymi seniorów.

W warsztatach „Dobrostan psychiczny - jak mądrze wspierać dziecko w procesie wychowawczym. Presja i perfekcjonizm - jak uchronić moje dziecko” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” wzięli udział rodzice zdolnych uczniów z bydgoskich placówek. Spotkanie zostało zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Koordynacja: Małgorzata Maćkowiak.