Wojewódzka konferencja dla nauczycieli, pedagogów oraz psychologów

Opublikowano: 2013-12-10 15:33, Numer artykułu: 431 , Autor: E.Sawoszczuk

10 grudnia 2013 r. w Pałacu Młodzieży odbyła się Wojewódzka konferencja dla nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych oraz spotkanie warsztatowe pn. „Uczeń zdolny – wyzwaniem dla nauczyciela i szkoły”.

 

Podczas części konferencyjnej uczestnicy mieli okazję wysłuchać dwóch prelekcji, które wygłoszone zostały przez prof. Ewę Filipiak z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Katarzynę Śliwińską z Zespołu Szkół Uniwersyteckich im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Część teoretyczną zakończył koncert w wykonaniu pianistki Miyako Arishima z klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, studentki IV roku Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

 

Ważnym punktem konferencji było spotkanie warsztatowe poprowadzone przez panie Justynę Skierską i Joannę Serafinowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy, Katarzynę Śliwińską z Zespołu Szkół Uniwersyteckich im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz dr Małgorzatę Wójtowicz-Dackę, reprezentująca Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczestnicy konferencji zostali podzieleni na cztery grupy, dostosowane do poziomu kształcenia i szkoły.


Na konferencję zgłosiło się ponad 100 nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie Pałac Młodzieży współorganizował z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.