Wakacyjny obóz naukowy 2022

Opublikowano: 2022-05-04 13:03, Numer artykułu: 53380 , Autor: D.Wierski

 

Młodzi zdolni matematycy, fizycy i biolodzy! To propozycja specjalnie dla Was! Jeśli chcecie przeżyć wakacyjną przygodę podczas obozu naukowego, zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

 

Obóz naukowy odbędzie się w dniach 21-28 sierpnia 2022 r. w Sypniewie k/Jastrowia w ośrodku Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjne ACTIV. To nowoczesny, wszechstronny i kompleksowy obiekt rekreacyjno-sportowy wzniesiony na ogrodzonej i monitorowanej powierzchni 4 ha, posiadający nowoczesną bazę noclegową z zapleczem gastronomicznym. Dodatkowym atutem jest usytuowanie ośrodka w dziewiczej scenerii przyrody Pojezierza Drawsko-Wałeckiego.

 

Zakwaterowanie w pokojach dwu-, trzy- lub czteroosobowych z łazienką i TV. Pełne wyżywienie - 4 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek wydawany przy obiedzie. Na terenie ośrodka: kryta pływalnia, hala sportowa, boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej, kort tenisowy, plaża basenowa na zewnątrz, dwupoziomowa dyskoteka. Możliwość korzystania z wszystkich gier stolikowych: bilard, tenis stołowy, piłkarzyki czy cymbergaj.

 

Zajęcia warsztatowe skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych, a prowadzone będą w trzech grupach:

1) Warsztaty o module tematycznym: „Wakacyjne przygotowania do olimpiady matematycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych”.

2) Warsztaty o module tematycznym: „Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych”.

3) Warsztaty o module tematycznym: „Wakacyjne przygotowania do olimpiady fizycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych”.

Dodatkowo każda grupa będzie miała zajęcia pn. „Wakacyjne konwersacje w języku angielskim”.

 

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi. W przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy ilość miejsc, komisja powołana przez Dyrektora Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy dokona kwalifikacji uczestników (na podstawie rekomendacji nauczyciela lub testu wiedzy).

 

Oprócz zajęć warsztatowych na uczestników czekać będą atrakcje wakacyjne: zwiedzanie ciekawych miejsc, smakowanie uroków regionu, a także plażowanie i kąpiele wodne, wycieczki piesze, ogniska, podchody, gry terenowe, dyskoteka.

 

Odpłatność dla uczestnika wynosi 500,00 zł. Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w sekretariacie Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27 (pok. 112) w dni robocze do 31 maja br. (w godz. 8.00–19.00).

 

Nie zwlekaj, uzgodnij plany wakacyjne z rodzicami i zgłoś się już dziś. Wykorzystaj szansę bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dydaktykami. Ten wysiłek, połączony z aktywnym wypoczynkiem, może zaowocować skutecznym udziałem w olimpiadzie z matematyki, biologii czy fizyki.