Wakacyjny obóz naukowy 2018 - dzień 7

Opublikowano: 2018-08-18 00:54, Numer artykułu: 4269 , Autor: D.Wierski

Obóz naukowy w Funce trwa już tydzień.

 

Kolejny słoneczny dzień rozpoczął się od zmagań z terenowymi zajęciami przyrodniczymi. Młodzież zapoznawała się z metodyką prac terenowych z ekologii. Identyfikowano zebrane organizmy oraz określano ich wymagania ekologiczne. Omawiano również przykładowe tematy prac olimpijskich z biologii w zakresie badań środowiskowych. Podczas części laboratoryjnej prowadzono obserwacje mikroskopowe z hydrozoologii. Omówiono również sposoby rozpoznawania gatunków chronionych.  

Jeszcze przed obiadem młodzi matematycy liczyli zadania wymagające od nich sprytu i inteligencji, czytania tekstu ze zrozumieniem, zapisu symbolicznego postaci wyrażeń algebraicznych, rozwiązywania równań z wieloma niewiadomymi.

Po pierwszym bloku zajęć dydaktycznych wszyscy udali się na zasłużony relaks nad jezioro, gdzie czekały już kajaki i rowery wodne.

Po obiedzie fizycy podczas zajęć poznawali tajniki i zasady działania pola grawitacyjnego i elektromagnetycznego, a na wcześniejszych zajęciach językowych grali w grę "Ring of Fire", podczas której prowadzono debatę oxfordzką na tematy związane z egzaminem FCE i CAE. Biolodzy bawili się w autorów wesołych rymowanych wierszy w języku angielskim, a matematycy pisali wypracowania o dowolnej tematyce.

Dzień zakończyliśmy bajkowym wieczorem filmowym i pizzą.