„Poznajemy Świat Biologii” - zapowiedź spotkania 22.04.2022

Opublikowano: 2022-03-24 09:27, Numer artykułu: 51472 , Autor: D.Wierski

 

Trzecia część konferencji naukowej z cyklu „Poznajemy świat biologii” odbędzie się 22 kwietnia 2022 roku o godz. 10:00 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, a skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

 

Tematy trzeciego spotkania:

1. Zachowania obronne zwierząt

2. Podróż w głąb sosny

3. Biżuteria nie tylko dla ludzi

4. Sieć mocniejsza od stali, czyli jak i dlaczego pająki tworzą pajęczynę?

 

Cykl konferencji naukowych organizowany jest we współpracy Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” z członkami Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych UKW. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w okresie luty – maj 2022. Każde wydarzenie składać się będzie z 4 wykładów obejmujących następujące działy biologii mykologia, botanika, zoologia bezkręgowców i zoologia strunowców. Na konferencji będzie można również zobaczyć: gekony oraz tenreczynki jeżowate.

 

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny zegarowe. Uwaga! Ilość osób ograniczona. Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać się do udziału w wybranym jednym spotkaniu lub całym cyklu wykładów. Udział w warsztatach jest bezpłatny! Szczegółowych informacji udziela koordynator programu „Zdolni znad Brdy” - Monika Grzybowska (e-mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 321 00 81 wew. 310).