„Poznajemy Świat Biologii” – podsumowanie spotkania 22.04.2022

Opublikowano: 2022-04-27 09:47, Numer artykułu: 53139 , Autor: D.Wierski

 

Za nami trzecia konferencja z cyklu „Poznajemy Świat Biologii”, która odbyła się 22 kwietnia 2022 roku o godz. 10:00 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Adresatami spotkania byli uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych.

W konferencji wzięło udział ok. 150 uczniów z następujących placówek: Szkoły Podstawowe nr 14, 28, 36, 67, IV i IX Liceum Ogólnokształcące, a także Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy.

W programie wydarzenia usłyszeliśmy ciekawe prelekcje przygotowane przez członków Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych UKW:

- wykład "Podróż do wnętrza sosny" - Mateusz Leszczyński (student III roku Biologii, I stopnia),

- wykład "Sieć mocniejsza od stali, czyli jak i dlaczego pająki tworzą pajęczynę?" - Filip Sitarz (student III roku Biologii, I stopnia),

- pokaz "Pająki, karaczany i skorpiony" - Michał Urbański (student II roku Biologii, I stopnia) oraz Jakub Podobiński (miłośnicy i posiadacze pająków, skorpionów i karaczanów),

- wykład "Biżuteria nie tylko dla ludzi" - Marta Wołoszyn (studentka III roku Biologii, I stopnia),

- wykład "Zachowania obronne zwierząt" - Dominika Żebracka (studentka II roku Biologii, II stopnia).

Cykl konferencji naukowych organizowany jest przy współpracy Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” z członkami Koła Naukowego Wydziału Nauk Biologicznych UKW.

Prowadzenie i koordynacja: Monika Grzybowska. Zdjęcia: Jarosław Pabijan.