„Poradnia Rozwoju Zdolności” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych

Opublikowano: 2021-10-25 10:20, Numer artykułu: 45206 , Autor: D.Wierski

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych. Spotkanie zatytułowane „Jak efektywnie radzić sobie ze stresem?" odbędzie się 3 listopada 2021 r. (środa) o godz. 9:30 w sali 115 w bydgoskim Pałacu Młodzieży (ul. Jagiellońska 27).

 

Stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Może on stymulować i motywować do działania albo mieć charakter destrukcyjny. Możemy pozwolić, aby przeszkadzał nam żyć, albo nauczyć się go kontrolować. Należy pamiętać, że Stres jest dobry, kiedy Ty nad nim panujesz. Stres jest zły, kiedy on panuje nad tobą”.

 

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z pojęciem stresu, rozwiną umiejętności rozpoznawania najbardziej typowych jego objawów oraz dowiedzą się o skutkach jego długotrwałego działania. W toku zajęć przedstawione zostaną techniki skutecznego panowania nad stresem. Uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć umiejętności odprężania i relaksacji, co pozwoli im lepiej radzić sobie ze stresem w trudnych momentach swojego życia.

 

Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzą je panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy: mgr Ewa Sonia Szczurek (psycholog, mediator) oraz mgr Magdalena Borowska (psycholog, psychoterapeuta, mediator).

 

Przewidywany czas spotkania – ok. 3 godziny dydaktyczne.

 

Brak wolnych miejsc.