„Poradnia Rozwoju Zdolności" – podsumowanie spotkania 27.05.2022

Opublikowano: 2022-06-03 18:02, Numer artykułu: 54695 , Autor: D.Wierski

27 maja 2022 r. w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyły się dwunaste w tym roku szkolnym warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”. Spotkanie zatytułowane „Trening twórczości” skierowane było do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych w Bydgoszczy.

Celem warsztatów było kształcenie i stymulowanie specyficznych zdolności poznawczych: myślenia metaforycznego, abstrahowania, dokonywania skojarzeń  oraz transformacji, a także elastyczności i giętkości myślenia. Specjalistki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy wzbogaciły program warsztatu o ćwiczenia wzmacniające samoocenę uczestników oraz integrujące grupę, a także specjalnie opracowane zadania oraz techniki do pracy nad sobą. Na warsztaty przybyli uczniowie z bydgoskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 14 i 58 w Bydgoszczy. Spotkanie poprowadziły panie pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy: Edyta Szott i Katarzyna Tłok.

Warsztaty „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.