„Poradnia Rozwoju Zdolności" – podsumowanie spotkania 11.02.2022

Opublikowano: 2022-02-15 13:37, Numer artykułu: 49829 , Autor: D.Wierski

 

11 lutego 2022 r. w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyły się czwarte w tym roku szkolnym warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”. Spotkanie pn. „Trening twórczości”, skierowane było do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych w Bydgoszczy.

Celem spotkania było kształcenie i stymulowanie specyficznych zdolności poznawczych szczególnie: myślenia metaforycznego, abstrahowania, dokonywania skojarzeń oraz transformacji, a także elastyczności i giętkości myślenia. Specjalistki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy wzbogaciły program warsztatu o ćwiczenia wzmacniające samoocenę uczestników oraz integrujące grupę, a także o specjalnie opracowane zadania oraz techniki do pracy nad sobą. Na warsztaty przybyli uczniowie z bydgoskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 30, 41, 37, 38 oraz 67 w Bydgoszczy. Spotkanie poprowadziły panie pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy: Edyta Szott i Katarzyna Tłok.

Warsztaty „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Tekst i koordynacja: Monika Grzybowska