Młodzi zdolni matematycy, fizycy i biolodzy! To propozycja specjalnie dla Was!

Opublikowano: 2019-05-14 10:58, Numer artykułu: 13174 , Autor: D.Wierski

Jeśli chcecie przeżyć wakacyjną przygodę podczas obozu naukowego, zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

 

Obóz odbywał się będzie w kaszubskiej letniskowej osadzie leśnej Funka, w województwie pomorskim, w przepięknie położonym ośrodku wypoczynkowym MIKOMANIA, w terminie 14 – 23 sierpnia 2019 r. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w trzech grupach:

1. Wakacyjne przygotowania do konkursów matematycznych dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

2. Wakacyjne przygotowania do olimpiady fizycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych.

3. Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych.

 

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi. Każda z grup będzie uczestniczyła także w codziennych dwugodzinnych konwersacjach w języku angielskim.

 

W przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy ilość miejsc, komisja powołana przez Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu dokona kwalifikacji uczestników (na podstawie rekomendacji nauczyciela lub testu wiedzy). Oprócz zajęć warsztatowych na uczestników czekać będą atrakcje wakacyjne: zwiedzanie ciekawych miejsc, smakowanie uroków regionu, a także plażowanie i kąpiele wodne, wycieczki piesze, ogniska, podchody, gry terenowe, dyskoteka.

 

Obóz odbędzie się terminie 14-23 sierpnia 2019.

 

Symboliczna odpłatność dla uczestnika wynosi 300 zł; znaczącą część kosztów obozu finansuje Miasto Bydgoszcz w ramach realizacji Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w tymczasowym sekretariacie Pałacu Młodzieży, w budynku Gimnazjum nr 16 przy ul. Bohaterów Kragujewca 10, sala 6, w dni robocze, do 31 maja br. (w godz. 8.00 – 19.00).

 

Nie zwlekaj, uzgodnij plany wakacyjne z rodzicami i zgłoś się już dziś. Wykorzystaj szansę bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dydaktykami matematyki, fizyki, biologii i języka angielskiego. Ten wysiłek połączony z aktywnym wypoczynkiem może zaowocować skutecznym udziałem w olimpiadzie bądź konkursie przedmiotowym.