„Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności"

Opublikowano: 2021-09-13 14:36, Numer artykułu: 43049 , Autor: D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwszą w tym roku szkolnym konferencję naukową z cyklu „Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności". Adresatami spotkania będą uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych.

 

Brak wolnych miejsc.

 

Spotkanie odbędzie się 20 października 2021 r. o godz. 10:00 w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki przyrodnicze: biologię, chemię, biotechnologię, medycynę oraz naukę o żywności i żywieniu.

W ramach konferencji odbędą się:

- prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy;

- prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk przyrodniczych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Na nasze spotkanie przyjęli zaproszenie wykładowcy z bydgoskich uczelni:

- prof. dr hab. inż. Dariusz Pańka - kierownik Katedry Biologii i Ochrony Roślin, pracownik Pracowni Fitopatologii i Mykologii Molekularnej na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej. Tytuł wystąpienia: „Rośliny modyfikowane symbiotycznie (SMO) szansą dla Europejskiego Zielonego Ładu?”;

- prof. dr hab. Artur Dzialuk - pracownik Instytutu Biologii Eksperymentalnej w Katedrze Genetyki na Wydziale Nauk Przyrodniczych UKW. Tytuł wystąpienia: „Po igle do złodzieja, czyli jak zmusić drzewa do mówienia”.

Program uświetni uzdolniona artystycznie młodzież.

Przewidziany czas spotkania - ok. 2 godziny.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Wstęp bezpłatny!

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.