„Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności"

Opublikowano: 2019-12-09 10:29, Numer artykułu: 18872 , Autor: D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na trzecie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności". Adresowane ono będzie do uczniów klas VII i VIII SP oraz szkół ponadpodstawowych.

 

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2020 r. o godz. 11:00 w sali widowiskowej bydgoskiego Pałacu Młodzieży. Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki humanistyczne: język polski, literaturę polską i historię. Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do macierzy, motywem przewodnim konferencji jest: Bydgoszcz według poetów, literatów, historyków.

 

W ramach konferencji odbędą się:                               

- prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy,

- prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk humanistycznych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

 

Na konferencje przyjęli zaproszenie wykładowcy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: dr hab. Beata Morzyńska-Wrzosek prof. UKW - Wydział Literaturoznawstwa, wygłosi referat pn. „Bydgoszcz w oczach poetów” oraz dr Katarzyna Barbara Grysińska-Jarmuła – Wydział Historyczny, która zaprezentuje temat pn. „Bydgoszczy długa droga do niepodległości”. 

 

Program uświetni uzdolniona muzycznie młodzież. Przewidziany czas spotkania - ok. 2 godziny zegarowe. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

 

Zgłoszeń klas/grup dokonywać należy u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej:

e-mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl

tel.kom.: 533 18 23 26

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 stycznia 2020 r.

 

Uwaga! Wstęp bezpłatny! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.