Edukacja ekologiczna online – część pierwsza

Opublikowano: 2020-04-21 21:31, Numer artykułu: 25512 , Autor: D.Wierski

Dla zainteresowanych ekologią przygotowaliśmy ciekawe materiały online dla uczniów zdolnych oraz zadania do wykonania – karty pracy: „Sprawdź co umiesz?”.

 

Prezentacje i zadania przygotowane zostały przez dr. hab. Krystiana Obolewskiego, prof. UKW w ramach wspierania uczniów zdolnych.

 

Załączone materiały wykorzystano podczas realizacji dodatkowych zajęć na uczelni pn. Ekologia w regionie - województwo kujawsko-pomorskie perłą w przyrodzie Polski”. Projekt ten otrzymał dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach programu „Edukacja ekologiczna”. Zajęcia miały charakter warsztatowy i dotyczyły przybliżenia podstaw ekologii oraz problemów związanych z ochroną przyrody w regionie kujawsko-pomorskim.

 

W załączeniu:

- „Ekosystem Morza Bałtyckiego – fauna”: prezentacja

- „Sprawdź, co umiesz”: karty pracy „A”

- „Sprawdź, co umiesz”: karty pracy „B”

 

Materiały te mają na celu zachęcenie młodzieży do poszerzania wiedzy z zakresu ekologii, ale także do wzrostu świadomości młodzieży szkolnej, kształtowania postaw ekologicznych i wprowadzenia nawyków proekologicznych.

 

Zapraszamy Was do zapoznania się z tymi ciekawymi materiałami i wykonania dołączonych zadań sprawdzających Waszą wiedzę.