Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Warsztaty rzeźbiarskie w ZSB
2018-11-26 12:12 / 7684   D.Wierski

22 listopada 2018 roku w ramach VI Bydgoskich Dni Architektury odbyły się warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez Plastyka Miejskiego, Pana Marka Iwińskiego.

 

Celem zajęć było nie tylko rozwijanie pasji i talentów uczestników (młodzież uczestnicząca w zajęciach DNA Artysty, laureaci konkursu "Przemysłowa Bydgoszcz" oraz goście - klub architektoniczny klasy interdyscyplinarnej z VI LO w Bydgoszczy), ale też stworzenie monet-medalionów, które udekorują bydgoskie kamienice i staną się kolejnymi przystankami na bydgoskiej trasie monet. Idea ta ma upamiętniać znaczenie mennicy dla rozwoju Bydgoszczy. Dlatego w tym roku młodzież zmierzyła się z wyjątkowym zadaniem: stworzenie formy wzorowanej na najokazalszej monecie polskiej, czyli 100 dukatach Zygmunta III Wazy. Już można podziwiać awers wykonany w glinie. Uczniowie nadal pracują nad rewersem tej monety. Gliniana forma będzie następnie poddana  kolejnym etapom obróbki, aż do uzyskania odlewu odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Zapraszamy do lektury artykułu w "Expressie Bydgoskim":

https://expressbydgoski.pl/mlodziez-budowlanki-wykonala-niezwykle-plaskorzezby-ktore-pojawia-sie-w-przestrzeni-miejskiej-to-dukaty-bite-w-bydgoskiej/ga/13686376/zd/32373376

 

Tekst: Klaudia Wiechecka (prowadząca zajęcia "DNA Artysty")