Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Wakacyjny obóz naukowy 2018 - dzień 1
2018-08-11 21:26 / 4257   D.Wierski
 

To już piąta edycja wakacyjnego obozu naukowego dla zdolnych uczniów, który organizowany jest w ramach programu „Zdolni znad Brdy”.

 

Tym razem obóz odbywa się w kaszubskiej letniskowej osadzie leśnej Funka, w województwie pomorskim, w przepięknie położonym ośrodku wypoczynkowym MIKOMANIA. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w czterech grupach:

- dwie grupy: wakacyjne przygotowania do konkursów matematycznych dla klasy VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych,

- wakacyjne przygotowania do olimpiady fizycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych,

- wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi. Każda z grup będzie uczestniczyła także w codziennych dwugodzinnych konwersacjach w języku angielskim. Obóz potrwa do 20 sierpnia.

 

Pierwszy dzień upłynął głównie na podróży i integracji. Uczestnicy relacjonują:

Minął kolejny rok i znowu spotykamy się na obozie naukowym. Wyruszyliśmy tradycyjnie z Bydgoszczy. Prawie przez godzinę pakowaliśmy się do autokaru ze wszystkimi torbami, kartonami, tablicami i resztą pomocy dydaktycznych. Po dwóch godzinach podróży dotarliśmy na miejsce - do ośrodka MIKOMANIA w Funce. Rozgościliśmy się w pokojach i poszliśmy sprawdzić lokalną kuchnię, czyli po prostu - na obiad. Jedzenie było smacznie i w dużych porcjach. Po obiedzie odbyliśmy spacer po okolicy, graliśmy w grupowe gry karciane, tańczyliśmy na pomoście. Niektórzy, pomimo pogorszenia pogody, musieli sprawdzić, czy woda w jeziorze jest mokra. Wieczorem pyszna kolacja i zabawy integracyjne. W końcu trzeba się poznać, żeby wiedzieć, od kogo najlepiej ściągać na jutrzejszych zajęciach. To chyba pierwszy i ostatni tak luźny dzień na tym obozie, ponieważ od jutra już przede wszystkim nauka, nauka i jeszcze raz nauka.