Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Poradnia Rozwoju Zdolności” – podsumowanie spotkania z 12.04.2017
2017-04-13 09:39 / 2807   D.Wierski

Na czwartym w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” odbyły się kolejne warsztaty pn. „Sztuka tworzenia skutecznych notatek”. Spotkanie miało miejsce 12 kwietnia 2017 r. w sali konferencyjnej bydgoskiego Pałacu Młodzieży, a jego adresatami byli zdolni uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy.

 

Celem warsztatów była pomoc uczniom w tworzeniu skutecznych i efektywnych notatek. Uczestnicy uzyskali wiedzę, w jaki sposób uczyć się do sprawdzianu czy zapamiętać znaczną część materiału z lekcji, niezależnie od wielkości materiału i trudności przedmiotu. Uczniowie poznali technikę projektowania właściwych, celnych notatek, dzięki którym będą w stanie automatycznie przypomnieć sobie zawartość lekcji.

 

Na warsztaty przybyło około 30 uczniów z bydgoskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych m.in. z Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 17, Gimnazjum nr 23, Gimnazjum nr 46 oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska - doradca metodyczny w MOEN.

 

Warsztaty z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.