„Poradnia Rozwoju Zdolności" – podsumowanie spotkania z 09.06.2021

Opublikowano: 2021-06-15 14:13, Numer artykułu: 41498 , Autor: D.Wierski

9 czerwca 2021 r. w sali nr 115 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyły się kolejne w tym roku szkolnym warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”. Zatytułowane zostały „Trening antystresowy dla uczniów zdolnych”, a ich adresatami byli uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy (klasy IV-VI SP).

Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności skutecznego radzenia sobie ze stresem i napięciem emocjonalnym. Uczniowie zwiększyli wiedzę na temat tego, czym jest stres i jak identyfikować jego symptomy. Ponadto zwiększyli swoją świadomość na temat przyczyn stresu, nauczyli się umiejętności stosowania technik relaksacyjnych i profilaktyki antystresowej.

Na warsztaty przybyło 19 uczniów z bydgoskich szkół podstawowych: SP 58, SP 41, SP 64 i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Spotkanie poprowadzili specjaliści zespołu opieki nad uczniami z trudnościami szkolnymi i zdolnościami kierunkowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy: Grażyna Ledzińska (psycholog) i Beata Walasek (pedagog). 

Warsztaty z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Tekst i koordynacja: Monika Grzybowska