„Poradnia Rozwoju Zdolności" – podsumowanie spotkania

Opublikowano: 2021-05-27 10:36, Numer artykułu: 40780 , Autor: D.Wierski

26 maja 2021 r. w sali nr 115 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyły się trzynaste w tym roku szkolnym warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”. Spotkanie zatytułowane „Trening antystresowy dla uczniów zdolnych” adresowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych z Bydgoszczy.

Celem spotkania było rozwijanie umiejętności skutecznego radzenia sobie ze stresem i napięciem emocjonalnym. Uczniowie zwiększyli wiedzę na temat tego, czym jest stres, nauczyli się identyfikować jego symptomy i zwiększyli swoją świadomość jego przyczyn, nauczyli się także umiejętności stosowania technik relaksacyjnych i profilaktyki antystresowej.

Na warsztaty przybyło 12 uczniów. Spotkanie poprowadziły specjalistki zespołu opieki nad uczniami z trudnościami szkolnymi i zdolnościami kierunkowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy: Grażyna Ledzińska (psycholog) i Beata Walasek (pedagog).

Warsztaty z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Opinie uczniów po warsztatach:

„Miła atmosfera, dowiedziałam się dużo ciekawych i przydatnych rzeczy na temat stresu. Cieszę się, że uczestniczyłam w warsztatach antystresowych”.

„Warsztaty bardzo fajne, miła atmosfera, dowiedziałam się dużo na temat stresu i jak sobie z nim radzić. Moim zdaniem powinno być więcej takich warsztatów, nie tylko na temat stresu”.

„Moim zdaniem warsztaty były bardzo interesujące i ciekawe, można było wyrazić swoją opinię na dany temat. Metody uspokajające były interesujące, dzięki nim będziemy wiedzieli, jak poradzić sobie podczas stresu”.

„Warsztaty były bardzo interesujące. Panie prowadziły zajęcia w ciekawy sposób. Myślę, że każda z nas dzięki temu była zainteresowana i brała czynny udział w warsztatach”.

„Moim zdaniem warsztaty były bardzo fajne i pomocne. Atmosfera była przyjemna. Po tych zajęciach się bardzo odstresowałam”.

„Warsztaty według mnie były bardzo fajne i myślę że powinny częściej być organizowane w większej ilości osób. Pokazywały, jak panować nad stresem oraz jakie ćwiczenia wykonywać”.

"Warsztaty, myślę, były przydatne. Ja osobiście radzę sobie z stresem, ale na przyszłość użyłabym jednej z wielu technik, których sie nauczyłam".

Tekst i koordynacja: Monika Grzybowska

Zdjęcia: Jarosław Pabijan