„Poradnia Rozwoju Zdolności" – podsumowanie spotkania

Opublikowano: 2021-05-13 12:18, Numer artykułu: 40311 , Autor: D.Wierski

12 maja 2021 r. w sali nr 115 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyły się dwunaste w tym roku szkolnym warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”. Tym razem zatytułowane zostały „Trening antystresowy dla uczniów zdolnych”. Adresatami wydarzenia byli uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Bydgoszczy.

Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności skutecznego radzenia sobie ze stresem i napięciem emocjonalnym. Uczniowie zwiększyli swą wiedzę z zakresu następujących zagadnień: czym jest stres, nauka identyfikacji symptomów stresu, przyczyny stresu, stosowanie technik relaksacyjnych i profilaktyki antystresowej. Na warsztaty przybyło 18 uczniów z bydgoskich szkół podstawowych: SP 32 i SP 41. Spotkanie poprowadziły specjalistki zespołu opieki nad uczniami z trudnościami szkolnymi i zdolnościami kierunkowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy: Grażyna Ledzińska (psycholog)i Beata Walasek (pedagog).

Warsztaty z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Tekst i koordynacja: Monika Grzybowska