Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Poradnia Rozwoju Zdolności” 20 lutego 2019 r. - po spotkaniu
2019-02-21 08:46 / 10660   D.Wierski
 

Trzecie w tym roku szkolnym warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności” odbyły się 20 lutego 2019 r. w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy. Adresatami spotkania pn. „Jak szybciej i efektywniej się uczyć – techniki wspomagające uczenie się” byli uczniowie szkół gimnazjalnych oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych z Bydgoszczy.

 

Celem spotkania było wsparcie zdolnych uczniów w zakresie metod i technik zdobywania wiedzy. Uczestnicy poznali style i zasady uczenia się, strategie organizowania procesu nauki, techniki pamięciowe oraz higienę pracy umysłowej. Dowiedzieli się również, w jakiej kolejności uczyć się przedmiotów (najlepiej przeplatając treści trudne z łatwiejszymi) a także w jaki sposób należy przygotować swoje miejsce do nauki. Prowadzące warsztaty podkreśliły, że w nauce ważna jest systematyczność, powtarzanie materiału, stosowanie właściwego wypoczynku, odpowiedniej ilości snu, ale też zdrowego odżywiania. Podczas warsztatów wykorzystane zostały różnorodne metody pracy, takie jak: pogadanka, dyskusja czy metoda praktycznego działania.

 

W warsztatach „Jak szybciej i efektywniej się uczyć ..." uczestniczyło ok. 30 uczniów z bydgoskich szkół podstawowych i gimnazjalnych: SP 18, 38, 58, 65, SP 30 (Gimnazjum nr 23) oraz Zespołu Szkół nr 4 (Gimnazjum nr 17). Spotkanie poprowadziły panie Katarzyna Tłok i Edyta Szott - pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.

 

Warsztaty „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.