Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Obóz naukowy 2019 - dzień siódmy
2019-08-20 21:35 / 14679   D.Wierski

Każda grupa pracuje intensywnie, a po zajęciach aktywnie wypoczywa.

 

Kolejny słoneczny dzień na naszym obozie. Już od samego rana w ramach zajęć z języka angielskiego ćwiczyliśmy kupowanie i negocjowanie cen, a także nietypowe zwroty związane z handlem oraz dyskutowaliśmy nad tematami, które można spotkać na egzaminie CAE oraz CPE. W ramach zgłębiania zagadnień biologicznych odbyła się część teoretyczna, podczas której poruszane były treści dotyczące enzymologii. Następnie młode biolożki doświadczalnie sprawdziły wpływ temperatury, pH i stężenia substratu na aktywność enzymatyczną katalazy. Po przerwie przeprowadziły sekcję pasikonika i pająka krzyżaka, znajdując przy tym jego kądziołki przędne.

Matematycy zgłębiali tajniki geometrii trójkątów, kół wpisanych i opisanych na nich, podobieństwa i przystawania. Fizycy rozwiązywali zadania teoretyczne, a dzień zakończyli zagadnieniami z analizy matematycznej rachunku różniczkowego.

Oczywiście nie samą nauką człowiek żyje, tak więc i dziś byliśmy nad jeziorem, graliśmy w tenisa i przygotowywaliśmy pyszne tortille. A wieczorem dyskoteka!