Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Obóz naukowy 2019 - dzień ósmy
2019-08-22 09:52 / 14694   D.Wierski
 

Relacja z kolejnego dnia obozu naukowego organizowanego w ramach programu "Zdolni znad Brdy".

 

Dzisiejszego poranka iście londyńska aura skłoniła nas do refleksji oczywiście w języku angielskim. Odbyliśmy dyskusję panelową na temat najwłaściwszego przeznaczenia dodatkowych funduszy z budżetu miasta w szkole. Wcieliliśmy się w role nauczycieli, rodziców, uczniów oraz dyrekcji i podjęliśmy słuszną naszym zdaniem decyzję. Wieczorem rozwikłaliśmy zagadkę mieszkania nr 4 na ulicy Oxfordzkiej.

Młode biolożki rozwiązywały testy z Olimpiady Biologicznej i zadania maturalne. Fizycy mieli dzień z eksperymentami: oporniki, żarówki, amperomierze, woltomierze, zasilacze bateryjne poszły w ruch. Własnoręcznie zmontowane zwojnice posłużyły do zbudowania elektromagnesów i badania pola magnetycznego. Matematycy rozwiązywali zadania o wieku w stylu: ile lat ma każdy z panów, jeśli pierwszy z nich ma dwa razy więcej lat niż drugi miał wtedy, gdy pierwszy miał tyle lat, co teraz drugi i obaj razem mają teraz 63 lata? Po południu ćwiczyli geometryczne zagadnienia dotyczące pól trójkątów i zastosowania wzoru Herona.

Zanim rozwiązaliśmy wszystkie zadania pograliśmy w tenisa, własnoręcznie wykonywaliśmy kolorowe mydełka, bawiliśmy się na trampolinach oraz tradycyjnie uczestniczyliśmy w zajęciach kulinarnych. Pierwszy pochmurny dzień za nami.