Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców
2018-11-21 10:17 / 7507   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na drugie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Podobno niedaleko pada jabłko od jabłoni, a co jeśli tego nie chcemy? Słów kilka o tym, co robić, by nie powielać błędów naszych rodziców”.

 

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 16:00 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2, parter). Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

 

Uczestnicząc w "sztafecie pokoleń" przyswajamy pewne zachowania. Bardzo często postępujemy tak, jak wychowywali nas rodzice lub inni znaczący dorośli. Dotyczy to zarówno zachowań, które nam się podobają i z wielką przyjemnością je powielimy, jak i tych, które trudno nam było zaakceptować. Czy zatem jesteśmy "skazani" na odtwarzanie międzypokoleniowych przekazów? Czy istnieje sposób, by przerwać nić złożoną z - nie zawsze korzystnych dla rozwoju nas i naszych dzieci - schematów, przekonań, modelów zachowań? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć na warsztatach.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa! Wstęp bezpłatny!

 

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją. Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska. Przewidziany czas spotkania - ok. 3 godziny.

 

Zgłoszeń dokonywać należy do 5 grudnia 2018 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56 albo tel. kom. 533 18 23 26.