Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców
2019-03-14 10:32 / 11510   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na czwarte w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Komunikacja bez barier – jak język żyrafy uzdrawia nasze relacje?”.

 

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz. 16:00 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2 /parter/). Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

 

Poprawna, zdrowa, oparta na szacunku  komunikacja jest receptą na satysfakcjonujące relacje w naszych domach. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, podczas którego rodzice dowiedzą się, jak pozbyć się języka przemocy, czyli tzw. „języka szakala", który generuje konflikty i negatywne emocje i zamienić go na „język żyrafy". Uczestnicy dowiedzą się również, jak przemawiać językiem pełnym empatii i szacunku dla własnego dziecka, a jednocześnie wyznaczać mądre granice, które dadzą mu poczucie bezpieczeństwa. Z pewnością nie jest to łatwe, ale Marshall Rosenberg (twórca komunikacji bez barier) przekonuje, że można się tego nauczyć - wystarczy przyjść i potrenować.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp bezpłatny!

 

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją. Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska. Przewidziany czas spotkania - ok. 3 godziny zegarowe.

 

Zgłoszeń dokonywać należy do 24 kwietnia 2019 r. do Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56.