Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – podsumowanie spotkania z 14.06.2019 r.
2019-06-18 10:29 / 14334   D.Wierski

Za nami piąte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” , tym razem zatytułowane „Strach ma wielkie oczy, czyli jak pomóc dzieciom oswajać ich lęki (profilaktyka zaburzeń nastroju u dzieci i nastolatków)”. Spotkanie odbyło się 14 czerwca 2019 r. w Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy.

 

Spotkanie ma na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Warsztaty poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska – pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy.

 

Podczas warsztatów rodzice dowiedzieli się, w jaki sposób rozmawiać o chorobie, śmierci, umieraniu, a także jak ukoić lęki naszych dzieci, które pojawiają się na każdym etapie rozwoju psychospołecznego. Dzięki ćwiczeniom warsztatowym uczestnicy poznali zaburzenia nastroju u dzieci i nastolatków oraz nauczyli się, w jaki sposób dostosować komunikat do wieku i możliwości poznawczych swoich pociech. Wymienili się także doświadczeniami i wzbogacili swoje kompetencje wychowawcze.

 

Warsztaty pn. „Strach ma wielkie oczy, czyli jak pomóc dzieciom oswajać ich lęki (profilaktyka zaburzeń nastroju u dzieci i nastolatków)”z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Tekst: Monika Grzybowska