Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Młodzi zdolni matematycy, biolodzy i angliści! To propozycja specjalnie dla Was   ważna informacja
2016-05-02 23:40 / 1938   D.Wierski

Jeśli chcecie przeżyć wakacyjną przygodę podczas obozu naukowego, zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

 

Obóz odbywał się będzie w malowniczej kociewskiej wsi Zblewo, w przepięknie położonym ośrodku wypoczynkowym „Dworek Tucholski” na Kaszubach. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w trzech grupach:

1. Wakacyjne przygotowania do olimpiady matematycznej gimnazjalistów

2. Wakacyjne przygotowania do konkursów biologicznych dla uczniów gimnazjów

3. Wakacyjne przygotowania do olimpiady języka angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

 

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi. W przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy ilość miejsc, komisja powołana przez Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu dokona kwalifikacji uczestników (na podstawie rekomendacji nauczyciela, testu wiedzy).

 

Dodatkową atrakcją dla grup matematycznej i biologicznej będą codzienne godzinne konwersacje w języku angielskim. Oprócz zajęć warsztatowych na uczestników czekać będą atrakcje wakacyjne: zwiedzanie ciekawych miejsc (m.in. Fojutowa i Szymbarku), żywa lekcja historii i języka Kaszub, smakowanie  uroków regionu, a także plażowanie i kąpiele wodne, wycieczki piesze, ogniska, podchody, gry terenowe, dyskoteka.

 

Termin obozu to druga połowa sierpnia: 16.08.2016 – 25.08.2016.

 

Symboliczna odpłatność dla uczestnika wynosi: 300 zł; znaczącą część kosztów obozu finansuje Miasto Bydgoszcz w ramach realizacji Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w sekretariacie Pałacu Młodzieży w dni robocze od 4 do 20 maja (w godz. 8.00 – 18.00).

 

Nie zwlekaj, uzgodnij plany wakacyjne z rodzicami i zgłoś się już dziś. Na zgłoszenia czekamy do piątku 20 maja br. Wykorzystaj szansę bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dydaktykami matematyki, biologii i języka angielskiego. Ten wysiłek połączony z aktywnym wypoczynkiem może zaowocować skutecznym udziałem w olimpiadzie bądź konkursie przedmiotowym.

 

Wszystkie informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na portalu „Zdolni znad Brdy”: http://www.edu.bydgoszcz.pl