Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Młodzi zdolni fizycy i biolodzy! To propozycja specjalnie dla Was – obóz naukowy   ważna informacja
2017-05-11 16:28 / 2877   D.Wierski

Jeśli chcecie przeżyć wakacyjną przygodę podczas obozu naukowego, zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

 

Obóz odbywał się będzie w Biskupinie, w przepięknie położonym ośrodku wypoczynkowym na Pałukach, na obszarze dawnego Szlaku Piastowskiego. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w trzech grupach:

1. Wakacyjne przygotowania do konkursów z fizyki dla gimnazjalistów.

2. Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (wariant A).

3. Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (wariant B).

 

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi. W przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy ilość miejsc, komisja powołana przez Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu dokona kwalifikacji uczestników (na podstawie rekomendacji nauczyciela, testu wiedzy).

 

Dodatkową atrakcją dla wszystkich grup będą codzienne dwugodzinne konwersacje w języku angielskim. Oprócz zajęć warsztatowych na uczestników czekać będą atrakcje wakacyjne: zwiedzanie ciekawych miejsc (m.in. Gąsawy, Gniezna, Poznania), żywa lekcja historii Piastów, smakowanie uroków regionu, a także plażowanie i kąpiele wodne, wycieczki piesze, ogniska, podchody, gry terenowe, dyskoteka.

 

Termin obozu to druga połowa sierpnia: 16.08.2017 – 25.08.2017.

 

Symboliczna odpłatność dla uczestnika wynosi 300 zł; znaczącą część kosztów obozu finansuje Miasto Bydgoszcz w ramach realizacji Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w sekretariacie Pałacu Młodzieży w dni robocze od 12 do 26 maja (w godz. 8.00 – 18.00).

 

Nie zwlekaj, uzgodnij plany wakacyjne z rodzicami i zgłoś się już dziś. Na zgłoszenia czekamy do piątku 26 maja br. Wykorzystaj szansę bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dydaktykami fizyki, biologii i języka angielskiego. Ten wysiłek połączony z aktywnym wypoczynkiem może zaowocować skutecznym udziałem w olimpiadzie bądź konkursie przedmiotowym.