Młodzi zdolni biolodzy! To propozycja specjalnie dla Was!

Opublikowano: 2021-06-15 14:35, Numer artykułu: 40831 , Autor: D.Wierski

Jeśli chcecie przeżyć wakacyjną przygodę podczas obozu naukowego, zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

 

Obóz odbywał się będzie w dniach 23-27 sierpnia 2021 r. w Ośrodku Wczasowym w Lidzbarku Welskim (Letnia Stolica Warmii i Mazur 2012, Członek CittaSlow). Ogromną zaletą ośrodka jest jego położenie na skraju miasteczka Lidzbark, w lesie, nad brzegiem Jeziora Lidzbarskiego objętego strefą ciszy, na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie ośrodka znajduje się wiele ciekawych atrakcji terenowych, ekologicznych i krajoznawczych, a pyszne, domowe posiłki serwowane są w przestronnej sali restauracyjnej z widokiem na jezioro.

 

Zajęcia warsztatowe skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych, a prowadzone będą w dwóch grupach:

1. Wakacyjne przygotowania do matury rozszerzonej z biologii dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

2. Wakacyjne przygotowania do olimpiady biologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników naukowych uczelni wyższych oraz nauczycieli mających wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami zdolnymi. W przypadku, gdy liczba zgłoszeń przekroczy ilość miejsc, komisja powołana przez Dyrektora Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy dokona kwalifikacji uczestników (na podstawie rekomendacji nauczyciela lub testu wiedzy).

 

Oprócz zajęć warsztatowych na uczestników czekać będą atrakcje wakacyjne: zwiedzanie ciekawych miejsc, smakowanie uroków regionu, a także plażowanie i kąpiele wodne, wycieczki piesze, ogniska, podchody, gry terenowe, dyskoteka.

 

Obóz odbędzie się terminie 23–27 sierpnia 2021 r.

Odpłatność dla uczestnika wynosi 950 zł.

Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w sekretariacie Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27 (pok. 112) w dni robocze do 25 czerwca br. (w godz. 8.00–19.00).

 

Nie zwlekaj, uzgodnij plany wakacyjne z rodzicami i zgłoś się już dziś. Wykorzystaj szansę bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dydaktykami biologii. Ten wysiłek połączony z aktywnym wypoczynkiem może zaowocować skutecznym udziałem w olimpiadzie.

 

Dodatkowe informacje o ośrodku:

Zakwaterowanie w domkach campingowych typu Mikołajki 5-6 osobowe, wyposażone w toalety z prysznicem – woda ciepła całą dobę. W każdym domku na wyposażeniu jest telewizor. Domki w razie potrzeby są podgrzewane. Na terenie ośrodka znajdują się: boisko do koszykówki, boisko do piłki nożnej, cztery boiska do siatkówki, świetlica ze sprzętem multimedialnym (9x10), sala kominkowa (3x4), sala dyskotekowa (21x7), sala do gier sportowych (17x7), plac zabaw, miejsce do rozpalania ognisk, stoły do ping-ponga (10 szt.), piłkarzyki (4 szt.), hokej.