Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci
2014-04-27 13:01 / 478   E.Sawoszczuk

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju poprzez poszerzanie możliwości aktywności, umożliwianie nieodpłatnego udziału w organizowanych przez siebie zajęciach oraz - w przypadku stypendystów - dofinansowywanie realizacji wybranych przedsięwzięć służących ich rozwojowi.

 

Merytoryczna pomoc możliwa jest dzięki dobrej woli dziesiątek pracowników nauki z wyższych uczelni, głównie Uniwersytetu Warszawskiego i instytutów Polskiej Akademii Nauk, oraz pedagogów artystycznych i artystów.

 

Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci co roku znajduje się ponad 500 zdolnych i pracowitych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Do naszego programu zapraszamy również utalentowanych muzyków, plastyków i tancerzy baletowych.

 

Wnioski o objęcie pomocą Funduszu złożyć może każdy, również potencjalny beneficjent. Najczęściej czynią to szkoły. Kwalifikacja przeprowadzana jest w oparciu o prezentowane wyniki pracy w zakresie zainteresowań w czterostopniowej procedurze: opiniowanie wniosków przez poszczególnych specjalistów, typowanie do poszczególnych grup przez zespoły specjalistów i Komisję Stypendialną składającą się z przedstawicieli różnych dyscyplin, podjęcie decyzji przez Zarząd. Od 1984 roku nominacje są wręczane nowym stypendystom na Zamku Królewskim w Warszawie.