Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Kary czy nagrody, a może po prostu komunikacja bez przemocy?” - warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców
2017-11-16 17:15 / 3309   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na drugie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży – „Kary czy nagrody, a może po prostu komunikacja bez przemocy?”.

 

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 16:00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w sali nr 115. Celem warsztatów z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

 

Warsztaty dotyczą tematyki „porozumienia bez przemocy” wg metody cenionego na całym świecie psychologa Marshalla Rosenberga. Zauważył on w swych badaniach, że wiele konfliktów w naszych domach i miejscach pracy można by uniknąć, gdyby zmienić język, jakim się posługujemy. Służyć temu ma pozbycie się języka przemocy (tzw. języka "szakala", który generuje konflikty i negatywne emocje) i zastąpienie go językiem "żyrafy", w którym przemawia się językiem pełnym empatii i szacunku dla własnego dziecka, a jednocześnie wyznacza mądre granice, które dadzą mu poczucie bezpieczeństwa. Czy to łatwe? Marshall Rosenberg przekonuje, że tak – wystarczy przyjść i potrenować!

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie!

Wstęp bezpłatny!

 

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją. Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska.

 

Przewidziany czas spotkania - ok. 3 godziny.

 

Zgłoszeń dokonywać należy do 6 grudnia 2017 r. (środa) u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej:

e-mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl

tel.: 52 321 00 81 w. 333