Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” – podsumowanie spotkania
2018-11-08 10:07 / 6845   D.Wierski

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty metodyczne z cyklu „Instrumenty aktywności ucznia zdolnego”. Spotkanie adresowane było do nauczycieli języków obcych bydgoskich placówek, a odbyło się 7 listopada 2018 r. o godz. 15:30 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy.

 

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych pn. „Praca z uczniem zdolnym językowo na lekcjach języków obcych" zorganizowane zostały w celuwzbogacenie wiedzy i umiejętności nauczycieli z zakresu pracy z uczniem zdolnym, a poprowadziła je Pani Joanna Dąbrowska (doradca metodyczny w zakresie języka angielskiego w MOEN). Ekspertka przedstawiła kilka wypróbowanych sposobów, jakimi można zachęcić uczniów do wykorzystania i rozwijania swoich umiejętności, m.in.: mini-referat, gazetka, lekcje prowadzone przez uczniów, biblioteczka klasowa, wycieczki przedmiotowe czy koła zainteresowań. Podczas warsztatów nauczyciele poznali wskazówki do pracy z uczniem uzdolnionym językowo na różnych poziomach edukacyjnych, dowiedzieli się, jak rozpoznawać ucznia uzdolnionego, poznali wiele propozycji sposobów pracy oraz ćwiczeń z uczniem zdolnym. Na zakończenie uczestnicy zajęć wymienili się doświadczeniami.

 

Warsztaty metodyczne z cyklu „Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

 

Tekst: Monika Grzybowska