Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” – podsumowanie spotkania
2018-05-22 10:28 / 3824   D.Wierski

Za nami trzecie i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty metodyczne z cyklu „Instrumenty aktywności ucznia zdolnego”. Spotkanie odbyło się 21 maja 2018 r. w Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy i adresowane było do nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych.

 

Celem wydarzenia było wzbogacenie wiedzy i umiejętności nauczycieli z zakresu pracy z uczniem zdolnym, a także zainspirowanie do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Najważniejszym punktem programu były warsztaty z zakresu nauki języka polskiego „Praca z uczniem zdolnym w szkole podstawowej". Poprowadziły je panie Anna Nakielska-Kowalska i Małgorzata Acalska (doradcy metodyczni w zakresie języka polskiego w MOEN). Prowadzące zaprezentowały metody profesjonalnej i rozwojowej pracy z uczniem zdolnym w szkole podstawowej. Omówiły również sposoby, w jakie można przybliżyć uczniom wiedzę oraz zachęcić podopiecznych do jej poszerzania.

 

Warsztaty metodyczne z cyklu „Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.