Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” – podsumowanie spotkania
2018-03-06 09:46 / 3567   D.Wierski

Za nami drugie w tym roku szkolnym warsztaty metodyczne z cyklu „Instrumenty aktywności ucznia zdolnego”. Spotkanie adresowane było do nauczycieli języka polskiego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a odbyło się 5 marca 2018 r. o godz. 15:30 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy.

 

Celem wydarzenia było wzbogacenie wiedzy i umiejętności nauczycieli z zakresu pracy z uczniem zdolnym, a także zainspirowanie do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Najważniejszym punktem programu były warsztaty z zakresu nauki języka polskiego „Praca z uczniem zdolnym w szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej". Poprowadziły je panie Anna Nakielska-Kowalska i Małgorzata Acalska (doradcy metodyczni w zakresie języka polskiego w MOEN). Ekspertki zaprezentowały, jak profesjonalnie i rozwojowo można pracować z uczniem zdolnym w szkole ponadpodstawowej. Prowadzące omówiły również, w jaki sposób można przybliżyć uczniom wiedzę z zakresu języka polskiego oraz jak zachęcić podopiecznych do jej poszerzania.

 

Warsztaty metodyczne z cyklu „Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.