Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności"
2018-10-16 09:27 / 5935   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na drugie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności". Adresowane ono będzie do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godz. 10:30 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy (ul. Plac Wolności 9). Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki przyrodnicze: biologię, chemię, biotechnologię, medycynę oraz naukę o żywności i żywieniu.

 

W ramach konferencji odbędą się:

- prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy,

- prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk przyrodniczych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

 

Program uświetni uzdolniona muzycznie młodzież. Przewidziany czas spotkania - ok. 2 godziny.

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Wstęp bezpłatny!

 

Konferencja organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”. Zgłoszeń klas/grup na widownię oraz osób chętnych do wygłoszenia prelekcji dokonywać należy do 19 listopada 2018 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej - e-mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56.