Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności"
2018-09-12 12:50 / 4465   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności". Adresowane ono będzie do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII SP), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Spotkanie odbędzie się 24 października 2018 r. o godz. 10:30 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 (Plac Wolności 9). Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki humanistyczne: historię, literaturę polską oraz język polski.

 

W ramach konferencji odbędą się:

- prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy,

- prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk humanistycznych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

 

Program uświetni uzdolniona muzycznie młodzież.

 

Przewidziany czas spotkania - ok. 2 godziny.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Wstęp bezpłatny!

 

Konferencja organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”.

 

Zgłoszeń klas/grup oraz osób chętnych do wygłoszenia prelekcji dokonywać należy do 22 października 2018 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej: mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56.