Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności"
2019-02-18 11:53 / 10495   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na trzecie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Forum Olimpijczyków - Laboratorium Zdolności". Adresowane ono będzie do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz siódmych i ósmych klas szkół podstawowych.

 

Spotkanie odbędzie się 20 marca 2019 r. o godz. 11:00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 (ul. Plac Wolności 9). Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki ścisłe: matematykę, fizykę, informatykę i elektronikę.

 

W ramach konferencji odbędą się:                                 

- prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy.

- prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk ścisłych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Na spotkanie przyjęli zaproszenie pracownicy naukowi Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki UKW: dr Agnieszka Banaszak-Piechowska (Instytut Fizyki UKW) oraz dr Karolina Mroczyńska (Instytut Matematyki UKW).

 

Program uświetni uzdolniona muzycznie młodzież.

 

Przewidziany czas spotkania - ok. 2 godziny.

 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Wstęp bezpłatny!

 

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”.

 

Zgłoszeń klas/grup oraz osób chętnych do wygłoszenia prelekcji dokonywać należy 18 marca 2019 r. prosimy kierować do Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56.