Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Eurowolontariat” – wykład połączony z kreatywnymi warsztatami
2017-09-22 12:40 / 3110   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Poszerzanie Horyzontów Myślowych”. Adresowane ono będzie do zdolnych uczniów szkół gimnazjalnych.

 

Spotkanie pn. „Eurowolontariat” odbędzie się 25 października 2017 r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej (s. 115) bydgoskiego Pałacu Młodzieży.

 

Celem warsztatów jest przekazanie podstawowych informacji o pracy i wolontariacie w Unii Europejskiej oraz o programach, sieciach informacyjnych i źródłach informacji poświęconych problematyce pracy w UE. Spotkanie wpisuje się w ogólnoeuropejską kampanię sieci Eurodesk „Time to Move” i poświęcone jest pracy społecznej za granicą. Wolontariat w innym kraju to sposób na zdobycie nowych umiejętności, zawarcie ciekawych znajomości, sprawdzenie się w trudnych sytuacjach, poszerzenie kompetencji w posługiwaniu się językiem obcym.

 

W trakcie spotkania uczniowie krok po kroku będą odkrywać, czym jest wolontariat, przeanalizują najważniejsze zagadnienia z nim związane oraz poznają programy wolontariatu zagranicznego. Dowiedzą się, gdzie szukać informacji na tematy poruszane w czasie warsztatów.

 

Zajęcia poprowadzi Joanna Wójtowicz (Koordynator Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct oraz przedstawiciel Regionalnego Punktu Eurodesk Polska w Bydgoszczy przy WSG)

 

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny.

 

Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” - Moniki Grzybowskiej:

1. e-mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl

2. tel. 52 321 00 81 w. 333

 

Rekrutacja na warsztaty została zakończona.